ŻALUZJEMOSKITIERYROLETYMONTAŻKONTAKT i LOKALIZACJA

ŻALUZJE PIONOWE
ŻALUZJE POZIOME
ŻALUZJE DREWNIANE
ROLETY WEWNĘTRZNE
ROLETY ZEWNĘTRZNE
ROLETY MATERIAŁOWE
MARKIZY 

OCHRONA BALKONÓW I TARASÓW

Ofrujemy ochronę przed słońcem na balkonach, tarasach w formie markiz. Często, w prywatnych domach, w pasażach handlowych, restauracjach z tzw. ogródkiem potrzebujemy zabezpieczyć miejsca przed nadmierną ekspozycją na słońce. Bardzo dobrze tą role spełniają wysuwane czasowo "daszki" z mocnych i ozdobnych tkanin nazywane markizami. Markizy mogą być róznych szerokości, a dla dłuższych siągów zacienienia stosuje się sekcje markiz. Zasięg wysuwania markizy wynosi około 2-3 m.

Rozkładanie i składanie markizy jest szybkie i bardzo proste. Stosuje się mechanizmy rozsuwania ręcznie lub automatycznie, także sterowane pilotem. Dla wymagających klientów możliwe jest zastosowanie tzw. automatyki pogodowej do sterowania markizą w zależności od pogody ( np. markiza otwierana automatycznie przy większym nasłonecznieniu i chowana przy deszczu ).  

Markizy stosuje się także w przestrzeni, która nie jest często użytkowana, głównie dla ochrony np. mebli ogrodowych, podestów drewnianych na tarasach, czy wyposażenia stałego, narażonych na czynniki atmosferyczne. Dzięki temu chronione przedmioty mniej się zużywają i posłużą nam przez dłuższy czas.
 
Ochrona przed promieniami UV i ochrona termiczna to podstawowe funkcje markiz. Dodatkowo markiza pozwala np. otworzyć swobodnie okno w deszczowe dni. Stanowi zabezpieczenie przed deszczem a niektóre rodzaje nawet przed śniegiem. Funkcje zacieniające poprzez blokowanie dużej ilości światła dają możliwość łatwego oglądania telewizji lub korzystania z monitorów nawet w zwykle bardzo doświetlonych pomieszczeniach.

Przy składaniu zamówienia prosimy podać całkowitą zewnętrzną szerokość markizy łącznie z uchwytami. Wysięg to odległość od rury nawojowej, (na której nawinięta jest tkanina markizy) do belki przedniej, (na której zamontowana jest falbana), przy maksymalnym rozwinięciu.

 
Vertilux
35-021 Rzeszów, ul. Wincentego Pola 6
 
tel. (17) 854-57-95
tel kom. 502 704 483
2017 © VERTILUX produkcja i montaż żaluzji, rolet, moskitier Rzeszów ul.W.Pola 6 tel. 17 854 57 95 | naprawa rolety entro.pl
strzałka do góry